تکنولوژیفناوری

ارتقاء بهره وری مهمترین هدف پنج ساله كشور است

ارتقاء بهره وری مهمترین هدف پنج ساله كشور است


رییس سازمان ملی بهره وری ایران با اشاره به اینکه در پنج ساله آتی مهم ترین هدف کشور ارتقای بهره وری است.  افزود: بخش کشاورزی و منابع طبیعی از حیث امنیت غذایی و از منظر اقتصادی و اجتماعی برای کشور بسیار قابل اهمیت است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ میر سامان پیشوایی رییس سازمان ملی بهره وری ایران در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه شاخص بهره وری کل عوامل تولید در دهه ۹۰ روند نزولی یا عمدتا ثابت داشته گفت: این در حالی است که طی ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم، متوسط رشد شاخص کل عوامل بهره وری ۳/۶ درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر شد که ۲.۸ درصد رشد اقتصادی از محل بهره‌وری باشد که در پایان برنامه تنها ۰.۴ درصد محقق شد.
رییس سازمان ملی بهره وری ایران خاطر نشان شد: رشد اقتصادی ۴ درصدی در سال گذشته در دولت مردمی سیزدهم محقق شد که از این عدد 1/3 در صد از محل بهره وری بوده است.
پیشوایی با اشاره به اینکه در پنج ساله آتی مهم ترین هدف کشور ارتقای بهره وری است، افزود: بخش کشاورزی و منابع طبیعی از حیث امنیت غذایی و از منظر اقتصادی و اجتماعی برای کشور بسیار قابل اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه هدف کلی و اولویت اصلی برنامه هفتم تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی با تاکید بر افزایش بهره وری است، گفت:  برگزاری دوره های گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای بهره وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی با همکاری سازمان تات در راستای افزایش بهره وری مثمر ثمر خواهد بود.

قاسمی سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی نیز در بازدید رئیس بهره وری ایران از نمایشگاه دستاوردهای موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت : این موسسه نقطه اتصال سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با کشاورزان و بهره برداران است.
قاسمی با اشاره به اینکه موسسه آموزش و ترویج کشاورزی موتور محرکه بخش کشاورزی است افزود: ارتقا بهره وری و توانمند سازی کشاورزان از مهمترین اهداف این موسسه است.

محمدمهدی قاسمی اضافه کرد: ترویج را می‌توان به دلیل گستردگی و تنوع بالای حوزه‌های کاری، ترویج تکثرگرا نامید؛ افزایش و بهبود بهره‌وری در این بخش با کمک شبکه و مدیریت‌های هماهنگی ترویج در مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان‌ها محقق خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا