تکنولوژیفناوری

افزایش شاخص “بهره وری عوامل تولید” در دولت سیزدهم

افزایش شاخص “بهره وری عوامل تولید” در دولت سیزدهم

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تات در بازدید رئیس بهره وری ایران از نمایشگاه دستاوردهای موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: دولت سیزدهم فرصت بی بدیلی در کم کردن خلا عملکرد و دسترسی به بالاترین میزان بهره وری عوامل تولید است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ سید مجتبی خیام نکویی ساختار، جایگاه و حمایت مناسب در کنار دانش و فناوری بروز را در راستای ارتقا بهره وری ضروری دانست و گفت: مسأله امنیت غذایی به عنوان مسأله درجه یک کشور باید در تمام قوا و دستگاه های اجرایی ظهور و بروز پیدا کند.
وی با اشاره به گستردگی و تنوع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در کشور بر اهمیت نقش این سازمان در سفره معیشت مردم تاکید کرد.
رئیس سازمان تات خاطر نشان کرد: تحقق امنیت غذایی در کشور نیازمند دانش بنیان شدن بخش کشاورزی است و ارتقای بهره‌وری  محصولات کشاورزی از اهداف اصلی این فرایند محسوب می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی  با تاکید بر گسترش همکاری سازمان تات و سازمان ملی بهره وری در راستای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی گفت: برگزاری جشنواره بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و مزارع نوآور بهره ور از جمله اقدامات مشترکی است که با همکاری دو سازمان قابلیت اجرا دارد.

وی با اشاره به تسهیل فرایند تخصیص جایزه ملی بهره‌وری برگزیدگان بخش کشاورزی گفت: این قشر، پیش قراولان بهره‌وری در بخش کشاورزی هستند، اختصاص جایزه به این افراد سبب آشنایی بیشتر جامعه با این گروه و ایجاد انگیزه در آنان خواهد شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا