سلامت

بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت نشاندار می شوند

مدیر کل بیمه سلامت استان البرز:

بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت نشاندار می شوند

صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج خدمات ارزنده ایی به بیماران مشمول این صندوق ارائه می دهد و دریافت خدمات از این صندوق مستلزم نشاندار کردن بیماران در سامانه نسخه نویسی الکترونیک است که فرایند نشاندار کردن به دو روش قابل انجام است.

زارع بیان داشت: به منظور برخورداری بیماران خاص و صعب العلاج از مزایای کاهش فرانشیز این بیماران از همکاران پزشک درخواست داریم تا از طریق سامانه ERX نسبت به نشاندار کردن این عزیزان اقدام نمایند. همچنین بیمه شدگان عزیز نیز می توانند با مراجعه به سایت اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت استان البرز(قسمت فایل های راهنما و آموزش) لیست بیماری های مشمول را مشاهده واز پزشک خود بخواهد تا ایشان را در سامانه نسخه نویسی الکترونیک نشان دار نماید، یقینا پس از نشان دار شدن بیمه شده  می تواند از مزایای این صندوق استفاده نماید.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: مزایای صندوق شامل:  کاهش فرانشیز پرداختی در مراکز ارائه دهنده خدمت طرف قرارداد با بیمه سلامت  مانند بیمارستان ، داروخانه ، آزمایشگاه و … است و بیمه شدگان عزیز در مراجعه به داروخانه یا آزمایشگاه می بایست پرینت محاسبه قیمت دارو را مطالبه نموده و بررسی نمایید تا مطمئن شوند که سهم صندوق خاص و صعب العلاج در آن درج شده باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا