اجتماعیتکنولوژی

شبکه های دانش بنیان کشاورزی حمایت می شوند

شبکه های دانش بنیان کشاورزی حمایت می شوند

 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با اشاره به اینکه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) یکی از ذخایر ارزشمند کشور است، گفت: ذخایر بسیار ارزشمند علمی و فناوری بخش کشاورزی به ویژه دانش بنیان ها برای تجاری سازی مورد حمایت جدی دولت قرار می گیرند.

روح الله دهقانی فیروزآبادی در بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران مستقر در استان البرز که به همراه معاون وزیر و رییس سازمان تات انجام شد، افزود: جایگاه تات از نظر داشتن نیروی انسانی توانمند، تجارب خوب و زیرساخت های بسیار ارزشمند حائز اهمیت فراوان است.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی شاخص سازمان تات از گذشته تاکنون فعالیت های ارزشمند و تاثیرگذاری داشته است، اظهار کرد: امروز چند نمونه از دستاوردهای اخیر در حوزه تضمین امنیت غذایی کشور را در این پژوهشگاه دیدیم که تاثیر زیادی در توسعه صنعت کشاورزی و امنیت غذایی کشور دارد.

وی گفت: از گذشته تاکنون سازمان تات و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همکاری خوبی برای توسعه ارقام و فناوری ها با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشته اند که هدفگذاری جدید در این معاونت از ورود به بازار ذخایر ارزشمند علم و فناوری که به مرحله بلوغ رسیده است ، حمایت می شود.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه این دستاوردهای مورد حمایت باید در بازار استفاده و در اختیار مردم قرار گرفته شود، افزود: بزرگترین حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از پژوهشگاه بیوتکنولوژی و تات در زمینه تجاری سازی است.

معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی می تواند به عنوان سکوی حکمرانی فناوری دانش بنیان حوزه غذا به همراه شبکه های دانش بنیان مربوط به بخش کشاورزی مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا ۲ سال آینده شاهد اتفاقات متفاوت و چشمگیر در دستاوردهای حوزه کشاورزی باشیم، گفت: بر اساس شناختی که از تات پیدا کردم ارزش تمام دارایی های این سازمان به چند صد همت خواهد رسید.

معاون رییس جمهور افزود: بایستی در این راستا موسسات دیگر دولتی از سبک حاکمیتی تصدی گری با سرعت بسیار بالایی به سمت سبک حاکمیت پلتفرمی حرکت کنند که رویکرد ما در معاونت علمی حمایت در این مسیر است.

وی با بیان اینکه ما منابعی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اختیار داریم، تصریح کرد: امسال حمایت های مالیاتی خوبی در بخش دانش بنیان ها داریم که تا پایان سال جاری تا ۱۵ همت از این اعتبارات استفاده خواهیم کرد.

دهقانی فیروزآبادی سرمایه علمی سازمان تات را فراوان توصیف کرد و گفت: دارایی های علمی و فناوری های موسسات وابسته به تات آماده الحاق و تجارت به بازار است که سرمایه خیلی بزرگی است.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با حضور در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از بخش های مختلف تحقیقاتی این مرکز و همچنین بانک ژن گیاهی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور بازدید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا