اقتصادی

هدف از مولدسازی دارایی های دولت کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولت است

هدف از مولدسازی دارایی های دولت کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولت است

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز در جلسه مولدسازی دارایی های دولت که با حضور معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان البرز، رئیس اداره اموال و اوراق بهادار این اداره کل و نمایندگان: دانشگاه علوم پزشکی البرز، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، اداره کل جهاد کشاورزی البرز، راه و شهرسازی استان البرز و اداره کل محیط زیست استان در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد؛ گفت: طرح مولد سازی دارایی ها یکی از برنامه های اقتصادی مهم و اولویت دار دولت مردمی سیزدهم با هدف افزایش کارایی و بهره وری دارایی های راکد و مازاد دولتی ، تکمیل پروژه های عمرانی، کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولت است.

به گزارش البرزفردا ، حسین جلیل پیران سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز با اشاره به ماده ۸ آیین نامه اجرایی مولدسازی دارایی های دولت گفت: براساس این ماده در صورتی که در مهلت تعیین شده اموال مازاد توسط خود دستگاه اجرایی اعلام نشده باشد، وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مجری موارد مازاد را مورد بررسی قرار می دهد.

وی افزود: برخی معیارهای این تشخیص طبق آیین نامه شامل دارایی هایی است که در راستای وظایف ذاتی دستگاه های مشمول استفاده نمی شود و همچنین دارایی هایی که فاقد توجیه اقتصادی از جنبه سرانه استاندارد یا ارزش منطقی و موقعیت جغرافیایی و یا بیش از یک سال راکد یا بدون استفاده باقی مانده است.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز بر ضرورت تسریع در بررسی پرونده اموال و املاک مازاد دستگاه های اجرایی استان البرز و برگزاری جلسه کارگروه استانی مولدسازی دارایی های دولت با حضور مجتبی عبداللهی استاندار البرز و رئیس کارگروه مذکور تاکید کرد.

جلیل پیران از تفویض برخی از وظایف و اختیارات در ارتباط با مولد سازی دارایی های دولت به استانداران که به امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر کشور رسیده است خبر داد و بیان کرد: واگذاری املاک مازاد مصوب تا سقف ۲۰۰۰ میلیارد ریال در استانها از جمله اختیارات استانداران مرتبط با مولدسازی دارایی های دولت می باشد.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز با اشاره به اهمیت موضوع مولدسازی در امر پیشرفت و توسعه کشور، عنوان کرد: ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان به عنوان نماینده مجری و دبیر کارگروه مولدسازی استانی موظفند ضمن پیگیری امور تفویض شده ، گزارش عملکرد استانی را بصورت ماهانه به سازمان خصوصی سازی ارسال تا برای استحضار رئیس جمهور تقدیم گردد.

در ادامه این جلسه، وضعیت پرونده های اموال و املاک مازاد دانشگاه علوم پزشکی البرز، اداره کل جهاد کشاورزی استان، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل محیط زیست البرز مورد بررسی قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا