تکنولوژی

باید امکانات بیشتری در اختیار پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی قرار گیرد

باید امکانات بیشتری در اختیار پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی قرار گیرد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه‌های مختلف باعث می‌شود در صورت اعمال تحریم‌های جدید، آسیبی به کشور وارد نشود.

حجت الاسلام عبدالحسین خسرو پناه روز شنبه ۱۵ مهرماه در بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی کشور در کرج اظهار کرد: پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه بیوتکنولوژی کشور صورت گرفته و این بازدیدها باعث می‌شود ظرفیت‌ها و امکانات چنین مجموعه‌هایی بیشتر شناسایی شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست گذاری دانش بنیان‌ها به عنوان یکی از ماموریت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف شده، با تمام توان برای حل مشکلات این مجموعه تلاش می‌کنیم.

وی افزود: این پژوهشگاه هم در حوزه دانش بنیان و هم فناوری ظرفیت زیادی در حوزه استخراج دی ان ای از گیاهان دارد و اگر امکانات بیشتری در اختیار این مجموعه قرار بگیرد شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

این مسئول تاکید کرد: ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه‌های مختلف باعث می‌شود در صورت اعمال تحریم‌های جدید، آسیبی به کشور وارد نشود.

حجت الاسلام خسروپناه تاکید کرد: تحریم وقتی معنا پیدا می‌کند که ما ضعیف باشیم و اگر در حوزه علم و دانش بنیان‌ها قوی شویم ابرقدرت‌ها نمی توانند به سمت ابرقدرتی مثل ایران نمی‌آیند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سازمان تات می‌تواند بخشی از مشکلات زمین را حل کند چون کارکرد این مجموعه صرفا تئوری و محدود به انتشار مقاله نیست و در بحث تولید عملی هم گام‌های جدی برداشته است.

وی اظهار کرد: امیدواریم سازمان تات کمک کند تا ظرفیت‌های موجود پژوهشگاه بیوتکنولوژی به خوبی به فعلیت برسد.

وی گفت: برای رفع مشکلات این مجموعه به زودی شاهد برگزاری جلسات دیگری با حضور مسئولان ذیربط خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا