کسب و کار

کارجویان استان با حضور در شهرک های صنعتی البرز صاحب شغل می شوند

کارجویان استان با حضور در شهرک های صنعتی البرز صاحب شغل می شوند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ضرورت دارد با تجمیع نظرات و خرد جمعی چالش ها و حلقه مفقوده بین کارفرمایان در شهرک های صنعتی استان و کارجویان را مورد بررسی قرار دهیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه اشتغال استان که روز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۲ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، بر ضرورت ثبت اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه ها در سامانه مربوطه تاکید کرد و افزود: تمامی مدیران استان باید در زمان مقرر نسبت به تکمیل تعهدات خود در حوزه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اقدام کنند.
وی از بانک های استان خواست تا روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بویژه مشاغل خانگی و توانمند سازی افراد کم برخوردار را تسریع کنند.
عبداللهی ادامه داد: شهرک های صنعتی استان همچنان بشدت نیازمند نیروهای متخصص و کارگران ساده هستند و از سوی دیگر با جمعی بسیاری از متقاضیان شغل مواجه هستیم.
وی گفت: ضرورت دارد با تجمیع نظرات و خرد جمعی چالش ها و حلقه مفقوده بین کارفرمایان در شهرک های صنعتی استان و کارجویان را حل کنیم.
استاندار البرز افزود: تمامی دستگاه های مسئول باید از روند اقدامات خود در جهت مهارت آموزی فارغ‌التحصیلان، ایجاد دفاتر کاریابی در شهرک های صنعتی، آشنایی دانشجویان از طریق حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی و… را گزارش دهند.
وی گفت:ضرورت دارد در این رابطه نقاط ضعف احصا و رفع شود و نقاط قوت شناسایی، تقویت و اطلاع رسانی شود.
عبداللهی افزود: تداوم و سرعت بخشی به کاهش نرخ بیکاری در استان یک هدف بزرگ است که با هم افزایی، تعامل و وحدت بین مسئولان محقق خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا