تکنولوژیفناوری

البرز میزبان همایش ملی عصر امید و نمایشگاه هوش مصنوعی

البرز میزبان همایش ملی عصر امید و نمایشگاه هوش مصنوعی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز اولین دانشگاهی است که دانشکده هوش مصنوعی را تأسیس کرده و در حال حاضر با شش هزار دانشجو در ۲۴ رشته در این حوزه فعالیت دارد.

حسین کلانتری در نشست خبری با رسانه‌ها که در دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، با بیان اینکه رویداد عصر امید و نمایشگاه هوش مصنوعی از ۲۲ مهرماه در دانشگاه آزاد کرج برگزار خواهد شد؛ گفت: این رویداد یکی از مهمترین رویدادهای علمی کشور است که میزبانی چهارمین دوره آن به البرز سپرده شده است.

وی با بیان اینکه سه دوره قبلی در تهران، عسلویه و سیرجان برگزار شده است؛ افزود: امروز کمتر کسی است که به اهمیت هوش مصنوعی واقف نباشد به همین دلیل این رویداد برای استان البرز اهمیت زیادی دارد.

کلانتری در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز اولین دانشگاهی است که دانشکده هوش مصنوعی را تأسیس کرده و در حال حاضر با شش هزار دانشجو در ۲۴ رشته در این حوزه فعالیت دارد. امسال دانشکده هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی کرج دو رشته کامپیوتر و بازی و هوش مصنوعی را به مقطع کارشناسی ارشد اضافه کرده است.

وی افزود: به طور کلی فعالیت‌های خوبی در زمینه هوش مصنوعی در دانشگاه آزاد البرز صورت گرفته که آخرین آن مدرسته تابستانه هوش مصنوعی بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز در ادامه به برگزاری رویداد عصر امید توسط این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: این رویداد در قالب ۱۵ کمیته‌های تخصصی و ۲۰۰ غرفه تخصصی در حوزه هوش مصنوعی برگزار خواهد شد. تاکنون ۳۸۵ چکیده مقاله و از این تعداد ۲۸۰ مقاله اصلی دریافت شده که ۹۱ مقاله پذیرش و ۷۵ مقاله در حال نهایی شدن و ۵۴ مقاله هم رد شده است.

کلانتری ادامه داد: شرکت‌هایی که در این همایش علمی شرکت کنند می‌توانند با بخش‌های مختلف استان از جمله صنایع ارتباط برقرار کرده و تحول آفرین باشند.

وی در خصوص اهداف برگزاری این همایش و رویداد هم گفت: خروجی این همایش چند مورد اصلی است. اولا با کمک مجموعه استانداری البرز، کمیته هم آفرینی البرز هوشمند می‌تواند سال‌های سال ادامه داشته باشد تا استان را در حوزه هوشمند سازی تقویت کند. دومین نکته پیگیری تدوین نقشه راه هوشمند سازی و بحث فراجهانی کردن استان است که بعد از این همایش دنبال خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: از دیگر اهداف و خروجی‌های این رویداد می‌توان به پیگیری شبکه هوشمند سازی رسانه‌ای استان، ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی هوش مصنوعی با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد مرکز مطالعات و تحقیقات هوش مصنوعی و ایجاد شهر هوشمند اشاره کرد.

در ادامه این نشست علیرضا نیک روان رئیس دانشکده هوش مصنوعی دانشگاه آزاد البرز هم با بیان اینکه از هوش مصنوعی به عنوان انقلاب صنعتی دوم یاد می‌شود؛ گفت: هدف از برگزاری این رویداد با محوریت هوش مصنوعی فرهنگ‌سازی و آشنایی بخش‌های مختلف کشور با هوش مصنوعی است بنابراین سعی کردیم در این رویداد همه شرکت‌های دانش بنیان از کل ایران را که در زمینه هوش مصنوعی فعال هستند دعوت کنیم تا استان البرز هم از توانمندی‌های آنان بهره‌مند شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا