مدیریت شهری

تفرجگاه پارکرود در حاشیه رودخانه کرج گشایش یافت

 تفرجگاه عمومی پارکرود در حاشیه رودخانه کرج  با حضور مدیران شهری کرج گشایش یافت.

 مهرداد کیانی شهردار کرج در آیین گشایش بوستان پارکرود که با حضور قشرهای مختلف مردم و مدیران شهری کرج برگزار شد، گفت : اراضی حاشیه رودخانه کرج پس از آزاد سازی از ساخت وسازهای دولتی و خصوصی با حمایت دستگاه قضایی و تلاش مدیریت شهری کرج به بوستان و تفرجگاه عمومی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست یک کیلومتر از اراضی آزاد شده حاشیه رودخانه در قالب بوستان با امکانات مناسب گردشگری آماده پذیرش گردشگران است و به تدریج این بوستان تا هفت کیلومتر توسعه می یابد.

شهردار کرج گفت : برای احداث قطعه نخست بوستان پارکرود کرج ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری کرج هزینه شده است.

وی اظهار کرد: تلاش ها براین است تا شهروندان بتوانند از فضای زیبای حاشیه رودخانه کرج بهره مند شوند.

شهردار کرج با بیان اینکه امسال پروژه های بزرگ عمرانی در این کلانشهر افتتاح می شود، گفت : اکنون تکمیل بزرگراه شمالی کرج در امتداد آزاد راه شهید همت به طول ۱۷.۵ کیلومتر مراحل تکمیلی را می گذراند.

کیانی با اشاره افتتاح آزمایشی قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج در اواخر سال گذشته افزود: مدیریت شهری کرج مصمم به تکمیل این خط ریلی است .

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این آیین گفت : امروز صیانت از رودخانه کرج به عنوان یکی از جلوه های دیدنی و طبیعی به مردم سپرده شده است.

عمار ایزدیار افزود: بر همین اساس شهرداری کرج طرح زیست محیطی صیانت از رودخانه کرج را در قالب بوستان پارکرود آغاز کرده است.

وی ادامه داد: احداث یک دریاچه مصنوعی در پایین دست رودخانه کرج و درحاشیه آزاد راه تهران – کرج در دستور کار قرار دارد.

طرح آزاد سازی اراضی حاشیه رودخانه کرج با دستور مستقیم رییس قوه قضائیه اوایل سال گذشته با تخریب تعداد زیادی بنای دولتی و خصوصی به طول ۱۶ کیلومتر انجام شد.

پس از تخریب این بنا ها،طرح احداث تفرجگاه عمومی در حاشیه این رودخانه آغاز شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا