اجتماعیمدیریت شهری

افتتاح قطار شهری کرج و بازدید از پروژه کنارگذر فردیس با حضور وزیر کشور

افتتاح قطار شهری کرج و بازدید از پروژه کنارگذر فردیس با حضور وزیر کشور

 

 

افتتاح پروژه قطار شهری کرج و بازدید از پروژه کنارگذر فردیس امروز دوشنبه با حضور احمد وحیدی وزیر کشور که نقش موثری در کاهش بار ترافیکی این استان دارد .

با توجه به اینکه ۱۸ درصد ترافیک کشور را در استان البرز است بار ترافیکی ۱۴ استان بردوش این استان سنگینی می کند که با اجرای این نوع پروژه ها بخش قابل توجهی از مشکلات در حوزه حمل و نقل حل می شود.

بر این اساس ایستگاه فاز یک قطار شهری کرج از ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۵.۵ کیلومتر به صورت آزمایشی راه اندازی می شود .
رام قطار، هفت واگنی است و سرخط مسافرگیری آن نیم ساعت یکبار است که به مروز زمان این مدت زمان کاهش می یابد.
همچنین پروژه ملی کنار گذر فردیس یکی دیگر از این پروژه ها است که نقش موثری در بهبود سفرهای برون شهری دارد . رانندگان وسایط نقلیه هر روز شاهد ترافیک در آزاد راه تهران – کرج در محدوده پل فردیس هستند .
این نقطه ترافیکی دراین محدوده که به دلیل اتصال چندین مسیر مهم بوجود می آید نیاز به طراحی یکی از بزرگترین پروژه های راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان البرز داشت .
با بهره برداری از کنار گذر فردیس به میزان قابل توجهی کاهش ترافیک را خواهیم داشت و برای این پروژه ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است که با بالاترین سطح استانداردها وسایل نقلیه از طریق این پروژه از بزرگراه لشکری به بعد از پل فردیس هدایت می شوند .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا