انتظامی

دستگيري فيشينگ کار 15 ساله با 1300 فقره سرقت

دستگيري فيشينگ کار 15 ساله با 1300 فقره سرقت

فرمانده انتظامي استان از دستگيري يک فيشينگ کار و کلاهبردار سايبري 15 ساله که اقدام به سرقت اطلاعات بانکي حدود 1300 نفر از کاربران کرده بود، خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سردار “حميد هداوند” در خصوص اين خبر بيان داشت: کارشناسان پليس فتاي استان با انجام رصد‌هاي اينترنتي و اقدامات گسترده اطلاعاتي از فعاليت يک کاربر اينترنتي در حوزه کلاهبرداري از طريق فيشينگ مطلع و بررسي موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.
وي با اشاره به حوزه گسترده فعاليت متهم يا متهمان احتمالي در حوزه کلاهبرداري اينترنتي، بيان داشت: با تلاش‌هاي شبانه روزي ماموران پليس فتا و به کارگيري اقدامات فني و تخصصي حوزه سايبر، يک متهم 15 ساله در اين زمينه شناسايي و با هدايت او به منطقه عظيميه کرج در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد.
فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره به حرفه اي عمل کردن اين متهم نوجوان در حوزه کلاهبرداري اينترنتي، گفت: اين شخص با ارسال پيامک‌هاي حاوي لينک‌هاي آلوده، کاربران را به صفحه فيشينگ هدايت و بلافاصله با رمزگيري اقدام به برداشت غير مجاز از حساب آنها مي‌کرد.
اين مقام ارشد انتظامي تصريح کرد: در بازرسي از تجهيزات الکترونيک متهم اطلاعات حساب بانکي حدود 1300 نفر از شهروندان کشف و برآورد کارشناسان از ميزان کلاهبرداري نامبرده بيش از 30 ميليارد ريال است.
سردار هداوند با بيان اينکه تاکنون حدود 30 نفر از مال باختگان اين پرونده در سراسر کشور شناسايي شده‌اند، خاطرنشان کرد: به شهروندان و کاربران اينترنتي توصيه مي‌کنيم که با مراجعه به سايت پليس فتا اطلاعات خود در اين حوزه را ارتقاء دهند تا در دام کلاهبرداران اينترنتي گرفتار نشوند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا