انتظامی

کلاهبرداري در خريدو فروش خودرو 

کلاهبرداري در خريدو فروش خودرو

رئيس پليس آگاهي استان با اشاره به شگردهاي مختلف کلاهبرداران در خريد و فروش خودرو، از خريداران وسيله نقليه خواست به مراکز معتبر خريدو فروش خودرو مراجعه کنند.
سرهنگ ” حکمت اله شجاعي ” روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس اظهار کرد: متاسفانه برخي خريداران خودرو بدون تحقيق و با اتکا به آگهي هاي مجازي اقدام به خريد خودرو مي کنند که ضرر هاي هنگفتي مي بينند.
وي اضافه کرد: طي چند روز اخير در پي وقوع چند فقره کلاهبرداري مبني براينکه فروشنده خودرويي را به رويت خريدار رسانده و به بهانه هاي مختلف از نوشتن قولنامه امتناع کرده و مستقيما به دفترخانه مراجعه و زماني که خريدار در دفترخانه حضور دارند ،همدستان وي به سرعت نسبت به جابجايي خودرو و پلاک آن با خودرويي همانند خودروي رويت شده که درحال تنظيم سند است ، مي نمايند.
سرهنگ شجاعي گفت: زماني که کار تنظيم سند خاتمه يافته و خريدار به خودرو مراجعه مي کند متوجه مي شود که اين خودرو خودرويي نيست که به رويت وي رسيده و از نظر قيمت اختلاف فاحشي با خودرويي که رويت رسيده دارد.
اين مقام انتظامي بيان کرد: مرجع معتبر خريد و فروش خودرو نمايشگاه داران داراي مجوز هستند که به خريداران و فروشندگان خدمات مشاوره ارائه مي کنند و در مقابل صحت معاملات پاسخگو هستند.
رئيس پليس آگاهي البرز افزود : کارشناسان مختلف فني خودرو که مورد تاييد اتحاديه اتومبيل داران ، مسئوليت بررسي وضعيت فني و هويتي خودرو را دارند و مشتريان بدون دغدغه مي توانند اقدام به خريد و فروش از نمايشگاه هاي معتبر خودرو کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا